Miesięczne archiwum: wrzesień 2012

Przedszkolaki w Muzeum i Skansenie Pszczelarstwa im. Bogdana Szymusika przy Gospodarstwie Pasiecznym „Sądecki Bartnik” w Stróżach

We wrześniu dzieci pięcio- i sześcioletnie wybrały się na wycieczkę do gospodarstwa pasiecznego do Stróż w celu bliższego poznania znanych nam, ale często nie docenianych pszczół. W ogrodzie położonym na terenie gospodarstwa zobaczyliśmy kolekcje ponad 100 zabytkowych i nowoczesnych uli. Poznaliśmy zwyczaje pszczół        i ciężką pracę, jaką muszą wykonać, by wyprodukować tak cenny produkt jakim jest miód. Przedszkolaki z zaciekawieniem oglądały przyrządy służące do produkcji miodu oraz wyrobu wosku. O dużym zainteresowaniu tematem świadczyły liczne pytania kierowane przez dzieci do pań oprowadzających nas po gospodarstwie.

Nie mniejszym zainteresowaniem cieszył się zwierzyniec, gdzie dzieci poznały hodowane tam zwierzęta (owce, kozy, konie, kury) oraz sposób w jaki należy się nimi opiekować. Jednak największą atrakcją była przejażdżka wozem konnym po okolicy.

Była to nietypowa, pełna atrakcji i niezapomnianych wrażeń wycieczka.

Zdjęcia w galerii

Witajcie w nowym roku szkolnym

Od dziś zaczynamy nowy rok szkolny a także działalność strony Przedszkola w Szerzynach.