Miesięczne archiwum: maj 2013

Wycieczka do Tarnowa

Dnia 15 maja pojechaliśmy na wycieczkę do Tarnowa.  Pierwszym miejscem wycieczki było Mościckie Centrum Sztuki i koncert pt.: „Ptasie plotki, czyli rzecz o muzyce Witolda Lutosławskiego” w wykonaniu Orkiestry Akademii Beethovenowskiej pod dyrygenturą Marcina Sompolińskiego.

Grupa młodsza – miesiąc maj

TEMATY TYGODNIA:

1. WIOSENNA ŁĄKA.
  2. NA ULICY.
  3. DUŻO POJAZDÓW DOOKOŁA.
  4. MOJA MAMA.

Spotkanie integracyjne w Publicznym Przedszkolu w Ołpinach

Dzieci z Publicznego Przedszkola w Ołpinach zaprosiły nas na teatrzyk pt.: „Przygody Helenki”, oparty na bajce o Czerwonym Kapturku. W odpowiedzi na owe zaproszenie 25 kwietnia pojechaliśmy do Ołpin, do Domu Kultury, gdzie poczuliśmy się jak w prawdziwym teatrze: duża widownia, scena, a na niej bajkowo-leśna sceneria i spektakl w wspaniałym wykonaniu dzieci 5-,6- letnich. Mali aktorzy  zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Teatr „Pinokio” w przedszkolu

W dniu 24 kwietnia gościliśmy w naszym przedszkolu teatr kukiełkowy „Pinokio”           z Nowego Sącza,  który zaprezentował małym widzom przedstawienie pt.: „Jak Karolek został papieżem”. Aktorami były kukiełki odzwierciedlające osoby bliskie sercu Karola Wojtyły i mające znaczący wpływ na Jego życiowe wybory.

W sposób bardzo zrozumiały dla dzieci zostały przedstawione najważniejsze wydarzenia z życia Jana Pawła II., od narodzin poprzez dzieciństwo, młodość, aż do wyboru na Papieża. Dzieci z dużym zainteresowaniem śledziły i mocno przeżywały losy najpierw małego, posłusznego chłopca, który jak każdy lubił grać w piłkę z kolegami, a potem dorastającego do najwyższej rangi w hierarchii kościelnej. Akcji towarzyszyła muzyka czasem wprowadzająca widzów w zadumę i skupienie, a czasem porywająca do wspólnego śpiewu i ekspresji ruchowej („Taki mały, taki duży może świętym być…”).

Spektakl miał charakter edukacyjno- wychowawczy. Dzieci

Konkurs „Młode talenty”

Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Szerzynach zorganizowało konkurs dla dzieci przedszkolnych i szkolnych pod tytułem „Młode talenty”. Celem konkursu było kultywowanie muzykowania wśród dzieci i młodzieży oraz odkrywanie i promowanie młodych talentów muzycznych z terenu gminy Szerzyny. Chętne dziewczynki z grupy starszej wzięły udział w konkursie, prezentując swoje umiejętności wokalne, za które uzyskały trzecie miejsce i dwa wyróżnienia.

Dzieci 5-, 6-letnie – Maj

Tematy kompleksowe: