Miesięczne archiwum: kwiecień 2014

Wielkanocne życzenia

„W te piękne święta, gdy Pan zmartwychwstanie

życzymy:

dużo zdrowia i radości,

w pierwsze święto dużo gości,

w drugie święto dużo wody

– to dla zdrowia i urody,

wiele  jajek kolorowych,

wesołych świąt, no i zdrowych!”

,,Złotówka na budowę Hospicjum Via Spei w Tarnowie”

Nasze przedszkole brało udział w akcji charytatywnej, której celem była zbiórka pieniędzy na budowę stacjonarnego hospicjum w Tarnowie. Organizatorem tej akcji było Centrum Wolontariatu ,,Empatia”działające przy Zespole Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych w Tarnowie oraz Fundacja ,,Kromka chleba”.

Akcję wspiera Jego Ekscelencja Biskup Tarnowski Andrzej Jeż i Kuratorium Oświaty w  Krakowie – Delegatura w Tarnowie. Przedstawiciel wolontariatu przekazał nam zaplombowaną puszkę, do której wrzucaliśmy ,,przysłowiową”złotówkę.

„Zebranie na leśnej polanie”

Dzieci z grupy starszej, w ramach programu „Czysta Polska- czysta małopolska” przygotowały przedstawienie o tematyce ekologicznej pt.: „Zebranie na leśnej polanie”, dotyczące segregacji śmieci. Przedstawienie to zaprezentowały w przedszkolu rodzicom oraz młodszym kolegom.

Zajęcie otwarte w grupie młodszej

Dnia 04. 04. 2014 r. w grupie młodszej odbyło się zajęcie otwarte dla rodziców. Głównym celem było zapoznanie dzieci z pracami, jakie wykonujemy wiosna w ogrodzie, poznanie narzędzi ogrodniczych, niektórych nasion i roślin, które z nich wyrosną.   Przedszkolaki uważnie słuchały opowiadania, układały historyjkę obrazkowa w kolejności zdarzeń, przeliczały sadzonki na grządkach, kwiaty w rabatach. W trakcie zabawy tropiącej wraz z pacynką „Zajączka- Szaraka” odnalazły skarb ukryty w sali (bratek w doniczce), który umieściły w kąciku przyrody.

Wystawa wielkanocna

Panie z Gminnego Centrum Kultury i Czytelnictwa zaprosiły nas na zorganizowaną w Domu Kultury w Szerzynach wystawę prac pt. „Tradycyjne ozdoby wielkanocne”. Postanowiliśmy skorzystać z tego zaproszenia i udaliśmy się na wielkie oglądanie. Panie Kierownik przywitała nas serdecznie, w kilku słowach opowiedziała o tradycjach  wielkanocnych, dotyczących naszego regionu, po czym zaprosiła do obejrzenia wystawy.

Spotkanie w Publicznym Przedszkolu w Ołpinach

Koleżanki i koledzy z Publicznego Przedszkola w Ołpinach wraz z Paniami zaprosiły nas do Domu Kultury. Tam zaprezentowały nam przedstawienie o tematyce ekologicznej oraz zaprosiły do wspólnych integracyjnych pląsów.

„Na ratunek przyrodzie”- Wesoły odkrywca

Dzieci czerpią radość z poszukiwań, eksperymentów i obserwacji. Znacznie szybciej zdobywają wiedzę na temat otaczającego świata, zjawisk przyrody poprzez własną aktywność i zabawę, dlatego zorganizowane zostały kolejne warsztaty z cyklu „Wesołego odkrywcy”.

Kwiecień – grupa młodsza

TEMATY TYGODNIA:

1. CZYSTOŚĆ TO ZDROWIE.
  2. ŚWIĘTA WIELKANOCNE.
  3. W OGRÓDKU.

Dzieci starsze- kwiecień

TEMATY TYGODNIA:

1. Na wsi – praca rolnika.
  2. Święta wielkanocne.
  3. Chronimy środowisko.