Miesięczne archiwum: maj 2014

Zuzia ma talent

15 maja, w sali widowiskowej Domu Kultury Tuchowie odbył się POGÓRZAŃSKI FESTIWAL PIOSENKI „ Iść w stronę słońca”.  Zuzia Górka oraz Julka Różycka i Faustyna Dziedzic (jako duet „Stokrotki”) zaprezentowały na tuchowskiej scenie po dwie piosenki o tematyce słonecznej i uzyskały: Zuzia drugie miejsce, a „Stokrotki- wyróżnienie. To nie koniec sukcesów wokalnych Zuzi i jej koleżanek, bowiem 20 maja w Domu Kultury w Ołpinach odbył się kolejny konkurs pt.: „Młode talenty”. Tutaj swoje umiejętności wokalne zaprezentowały Zuzia Górka , Julka Dudek oraz Emilka Łanucha i Milena Kozioł i znów ogromna radość z wyników: Zuzia- pierwsze miejsce za wykonanie piosenki „Dla ciebie mamo” , Julka -trzecie miejsce za piosenkę „Kto mi odpowie” oraz Emilka wyróżnienie w piosence „Blues dla mamy”. Nie zabrakło dyplomów i nagród dla zwycięzców i uczestników.

Adoracja przedszkolaków

Naszą parafię w dniu 20. 05.2014r. nawiedził Obraz Jezusa Miłosiernego oraz Relikwie Św. Jana Pawła II i Św. Faustyny. Dzieci z przedszkola oddały cześć Panu Jezusowi poprzez krótką modlitewną adorację, recytując wiersze, czytając krótkie modlitwy i śpiewając pieśni. Następnie ucałowały Relikwie Świętych.

Tematyka zajęć dydaktyczno- wychowawczych w grupie młodszej na msc. maj 2014r.

TEMATY TYGODNIA:

1. Kolorowa wiosna.
  2. Zwierzęta w domu i w gospodarstwie.
  3. Moja mama.

Dzieci starsze – maj