Miesięczne archiwum: wrzesień 2014

Powitanie Jesieni

Nasze przedszkole zostało zaproszone do wzięcia udziału w Gminnej Biesiadzie „Złota Polska Jesień” dnia 28września.  Przedszkolaki przygotowały krótki program artystyczny, na który złożyły się inscenizacje, wiersze i piosenki o tematyce jesiennej. Mali aktorzy prezentowali się pięknie w  nietypowych  przebraniach, wśród których były: piękna pani Jesień, muchomorki, leśne zwierzęta, owoce i warzywa. Pląsom, uświetnianym przez liczne rekwizyty nie było końca. Dzieci swoim występem wzbudziły podziw i zachwyt wśród publiczności. Na zakończenie dziewczynki zaprezentowały „Deszczowy taniec z parasolkami”.  Nasi artyści nagrodzeni zostali gromkimi brawami.

Wdzięczna Amelka

To już kolejny rok minął od kiedy rodzice i dzieci z naszego przedszkola zaangażowali się pomagać małej, chorej Amelce zbierając plastikowe nakrętki. Wdzięczni za okazaną w ten sposób pomoc i wsparcie państwo Elżbieta i Grzegorz Czekańscy przygotowali dla nas niespodziankę w postaci dyplomu- podziękowania oraz książeczki pt.: „ Mikołajkowe prezenty”  z Amelką w roli głównej.
Obiecujemy, iż nadal będziemy wspomagać ich w leczeniu córeczki, a losy Amelki śledzić na stronie:   www.ameliaczekanska.com.

Dzień Przedszkolaka

„Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka” to kolejna okazja do świętowania, wesołej zabawy i czerpania radości z bycia przedszkolakiem.  W tym dniu wszystkie dzieci dotarły do przedszkola z dobrym humorem w towarzystwie swoich ulubionych zabawek, a tu czekało na nich mnóstwo niespodzianek. Już od samego rana rozbrzmiewała wesoła muzyka, a pani dyrektor po odczytaniu listu  od Rzecznika Praw Dziecka złożyła wszystkim podopiecznym życzenia uśmiechu i radości oraz dużo słońca na każdy dzień. Nie zabrakło wspólnej zabawy, konkursów i słodyczy, a na pamiątkę niezwykłego dnia dzieci otrzymały medale „Jestem Przedszkolakiem”