Miesięczne archiwum: październik 2014

Wesoły odkrywca

Wykonywanie eksperymentów to świetna zabawa zarówno dla młodszych jak   i starszych dzieci, dlatego dnia 22 października uczestniczyliśmy w kolejnych warsztatach z cyklu „Wesoły odkrywca”. Więcej

Magia baletu

By poznać magiczną moc baletu 16 października udaliśmy się do Centrum Sztuki Mościce do Tarnowa na wyjątkowy spektakl taneczny  w wykonaniu najmłodszych adeptów Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Bytomiu „Magia baletu”. Więcej

Wizyta Pana Policjanta

Dnia 14 października nasze przedszkole odwiedził Pan Policjant. Tematem numer jeden spotkania było bezpieczeństwo dzieci: zasady poruszania się po drodze, niebezpieczeństwa wynikające z niewłaściwych zabaw i zachowań na jezdni, czy w domu oraz sposoby radzenia sobie w sytuacjach zagrażających ich zdrowiu i bezpieczeństwu.  Więcej

Witamy jesień w przedszkolu w Ołpinach

To już nie pierwszy raz gościmy w Publicznym Przedszkolu w Ołpinach, by razem miło spędzać czas.  Tym razem postanowiliśmy wspólnie powitać jesień. Spotkanie rozpoczęliśmy programem artystycznym pod hasłem: „Pracowita Jesień” w wykonaniu naszych artystów. Mali aktorzy prezentowali się pięknie na scenie i z dużym przejęciem odtwarzali swoje role, a ich stroje i rekwizyty dodatkowo wzbogaciły walory artystyczne występu. Odbiorcy oglądali nas z dużym zainteresowaniem , o czym świadczyły gromkie oklaski na widowni. Miłą atmosferę ubogaciła wspólna zabawa przy piosenkach z repertuaru dziecięcych przebojów.
Było to wspaniałe spotkanie o charakterze integracyjnym.

Jesień w szkole

Dzieci z naszego przedszkole odwiedziły kolegów i koleżanki ze szkoły, by wspólnie świętować nadejście jesieni. Tam zaprezentowały program artystyczny o tematyce jesiennej: przedstawienie pt.: „Pracowita Jesień” , wiersze, piosenki oraz tańce.  Następnie „Pani Jesień” poczęstowała wszystkich pysznymi, soczystymi owocami.
Spotkanie przyniosło wiele radości zarówno aktorom jak i widzom, z pewnością należy do udanych.