Miesięczne archiwum: marzec 2020

Dzieci uczą rodziców w domu!

W odpowiedzi na zaistniałą sytuację, ale także na apel Ministra Edukacji Narodowej, a przy tym chcąc zachęcić dzieci do przebywania w domu i naukę, w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Dzieci uczą rodziców” Centrum Rozwoju Lokalnego przygotowało serię materiałów dydaktycznych do wspólnej domowej nauki rodziców i dzieci.   Więcej

Modlitwa na czas epidemii koronawirusa

Prośba Księdza Proboszcza

Zjednoczmy się w serdecznej modlitwie, aby Pan Bóg ocalił nas,

nasze Rodziny, naszych Bliskich gdziekolwiek żyjemy i jesteśmy,

całą naszą Parafię, Diecezję, Ojczyznę

i cały świat, od szerzącej się pandemii coronawirusa.

Niech Was błogosławi Bóg Wszechmogący Ojciec i Syn i Duch Święty.

Ks. St. Swiątek – Proboszcz

Ks. M. Gądek – Wikariusz

Modlitwa na czas epidemii koronawirusa

Odnowienie Aktu zawierzenia w obliczu_pandemii_koronawirusa_18 III 2020

Błogosławieństwo

Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych

Warszawa, 11 marca 2020 roku

Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych

w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych

Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Dzień Kota

Wszystkie przedszkolaki uwielbiają zwierzęta. Szczególnie bliskie są im zwierzęta domowe. Są puszyste i mięciutkie, mruczą, miauczą, łaszą się. Kto? Oczywiście koty. Dzisiejsze zajęcia i zabawy w przedszkolu zdominowała „kocia” tematyka, a to w związku z obchodami Światowego Dnia Kota. Wszystkie dzieci zamieniły się tego dnia w kociaki, tańczyły przy muzyce, oglądały ilustracje przedstawiające milusińskie zwierzątka i dowiedziały się wiele ciekawych rzeczy na ich temat. Brały również udział w konkursach sprawnościowych i umysłowych.  Wiele jest „Kotów” na świecie, lecz lepszych od naszych nigdzie nie znajdziecie.

Walentynki w przedszkolu

Walentynki to okazja do zorganizowania  w przedszkolu wspaniałych zabaw.  W dniu 14 lutego kolor czerwony i symbole serduszek towarzyszyły nam przez cały dzień. Przedszkolaki chętnie wypowiadały się podczas zajęć na temat uczuć, czy sposobu ich wyrażania. Uzupełnieniem zajęcia były zabawy ruchowe przy muzyce z wykorzystaniem serduszek. Na koniec dzieci wykonały Walentynkę – serduszko na patyczku, które miały wręczyć swoim najbliższym. Każdy dzień związany z jakimś świętem kończy się słodką niespodzianką. Tak było również i tym razem. Ten dzień był pełen wrażeń, wszystkie dzieci wspaniale się bawiły i długo będą miały ten dzień w pamięci.