Miesięczne archiwum: kwiecień 2022

Wyniki rekrutacji

Informujemy, iż wszystkie dzieci zostały przyjęte do Publicznego Przedszkola w Szerzynach na rok 2022/2023.

„Wielkanoc nastała, moc radości nam dała.

Na stole święcone, tuż obok baranek,

a w koszyku pełno barwnych pisanek.

Dzieląc się jajkiem w te piękne święta życzymy samych radości,

niech będzie zdrowie, niech będzie szczęście

dobrobyt niech w Was gości.

Społeczność przedszkolna

Życzenia Wielkanocne

Tuż przed świętami delegacja dzieci z przedszkola udała się do Urzędu Gminy, aby z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocy złożyć życzenia Panu Wójtowi – Grzegorzowi Gotfryd, pracownikom CZEGS w Szerzynach oraz Panu Sołtysowi sołectwa Szerzyny.

Prace przedświąteczne

Święta Wielkiej Nocy to niezwykły czas. Z Wielkanocą związanych jest kilka tradycji. Tuż przed Świętami przychodzi czas na kreatywny i jeden z przyjemniejszych zwyczajów wielkanocnych malowanie pisanek.

Konkurs Wielkanocny

Co roku przedszkolaki przygotowują prace na konkursy wielkanocne W tym roku również wzięliśmy udział w XVIII Gminnym Konkursie na Pisanki i Palmy, zorganizowanym przez GCKiCz w Szerzynach pod patronatem Wójt Gminy Szerzyny Pana Grzegorza Gotfryda.

Warsztaty wielkanocne

W ramach współpracy z GCkiCz w Szerzynach uczestniczyły na warsztatach wielkanocnych, które poprowadziła Pani dyrektor- Renata Małek-Górka. Pani Renata w bardzo ciekawy sposób opowiadała o metodach, technikach i sposobach wykonywania ozdób wielkanocnych.

Spotkanie edukacyjne dla dzieci

W odpowiedzi na zaproszenie Pani Kierownik GCKiCz w Szerzynach, dnia 23 marca udaliśmy się do Domu Kultury na spotkanie z p. Tomaszem Gawlikiem – edukatorem, przedstawicielem Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego.