Miesięczne archiwum: czerwiec 2013

Pożegnanie starszaków

„Minął przedszkolny okres  wesoły

i trzeba będzie iść do tej szkoły…

Tu – były klocki, misie, zabawki,

tam- tylko lekcje i twarde ławki.

Zamkną mnie w klasie i przy zeszycie

posadzą chyba na całe życie.

A gdy z niej wyjdę kiedyś …..”

Spotkanie integracyjne

W pierwszych dniach lata nasze przedszkole odwiedzili koleżanki i koledzy z zaprzyjaźnionego przedszkola z Ołpin. Oprócz gorącego słońca towarzyszyła nam równie gorąca atmosfera podczas wspólnej zabawy w ogrodzie przedszkolnym. Studził nas słodki poczęstunek w przedszkolnych salach. Mamy nadzieję, iż wszyscy bawili się wspaniale. Więcej

Przedszkolaki w teatrze

Dzieci z grupy starszaków miały okazję obejrzeć spektakl pt.: „Zaczarowany Świat Braci Grimm, prezentowanego przez aktorów PSE Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza.  W tym celu udały się 17czerwca do Gorlickiego Centrum Kultury, by z bohaterami- trójką rodzeństwa przenieść się za sprawą czarów do baśniowego lasu, a tam w niezwykłym  świecie odnajdywać znane historie z baśni braci Grimm. Podczas owej, pełnej baśniowych przygód podróży bohaterowie, a razem z nimi widzowie, dowiadują się więcej na temat lojalności wobec przyjaciół, przyjaźni, gotowości do niesienia pomocy wszystkim potrzebującym, konsekwencji w dążeniu do wyznaczonych celów. Spektakl ukazuje najmłodszemu widzowi, ze warto podążać ścieżką dobra, bez względu na trudności, które napotyka. Wszystkie przeciwności można bowiem pokonać, mając przy boku kochającą siostrę czy troskliwego brata, słowem przyjaciela, na którym zawsze można polegać.

Święto Rodziny w przedszkolu

Święto Rodziny, to jedna z uroczystości, która od kilku lat wpisała się w kalendarz imprez przedszkolnych i cieszy się dużym powodzeniem. W tym roku piknik rodzinny odbył się 16 czerwca i został zorganizowany w ogrodzie przedszkolnym z udziałem wszystkich dzieci, ich rodziców oraz całego personelu przedszkolnego. Na początku uroczystości po serdecznym powitaniu Gości przez Panią Dyrektor odbył się program artystyczny. Grupa dzieci młodszych wprowadziła odbiorców do krainy baśni, w której pojawiły się sympatyczne postaci z bajek, m. in.: Jaś i Małgosia, Czerwony Kapturek i Wilk, Rybacy i Złota Rybka, Kwiatowe Wróżki i Motyle oraz wesołe Krasnale z miłym przesłaniem dla Rodziców, deklamując wiersze, śpiewając piosenki i składając życzenia okazując w ten sposób swoją wdzięczność za nieocenioną miłość oraz trud wychowania.

Konkurs fotograficzny

Dzieci z grupy starszaków wzięły udział w  ogólnopolskim konkursie fotograficznym pt.: „Zwiastuny wiosny”. Podczas wycieczek dzieci z udziałem nauczycieli wykonywały zdjęcia nadchodzącej wiośnie. Kilka z nich wysłaliśmy na konkurs organizowany przez Przedszkole Niepubliczne „Tęczowa Chatka” w Siedlcach, i tu miła niespodzianka. Spośród ponad 200 zdjęć jury dostrzegło zdjęcie Patrycji, które uzyskało II miejsce. Młodej artystce został wręczony dyplom oraz nagroda książkowa „Młody fotograf”. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Przedszkolaki słuchają wierszy Tuwima

Przedszkolaki z naszego przedszkola dołączyły do akcji Radia Kraków „Cała Małopolska słucha Tuwima”, której celem było wspólne słuchanie wybranych wierszy Juliana Tuwima. Dnia 3 czerwca o godzinie 10.10 wraz z małopolskimi przedszkolakami i wszystkimi słuchaczami Radia Kraków chcieliśmy pobić rekord świata w ilości osób słuchających wierszy Tuwima. Czy nam się udało?

Przedszkolaki u Strażaków

Z okazji Dnia Dziecka, na zaproszenie Panów Strażaków udaliśmy się do Remizy OSP w Szerzynach, gdzie czekało na nas wiele niespodzianek. Pan Komendant zaprowadził nas do „Izby Tradycji’, gdzie poznaliśmy historię straży w  naszej miejscowości, oglądaliśmy  zgromadzone tam eksponaty, puchary i dyplomy. Następnie Strażacy zaprezentowali działanie sprzętu wykorzystywanego podczas różnych akcji. Jednak najwięcej radości sprawił strumień wody z węża strażackiego, możliwość wejścia do samochodu oraz przymierzenia hełmu – wtedy każdy chętny przedszkolak czuł się prawdziwym strażakiem.

Występ laureatów

Laureatki gminnego konkursu piosenki „Młode talenty” zaprezentowały swoje umiejętności wokalne szerokiej publiczności na „Pikniku Rodzinnym” w Czermnej. Występy wokalistek zostały nagrodzone gromkimi brawami, dyplomami oraz nagrodami.

Czerwiec – dzieci młodsze

TEMATY TYGODNIA:

1. Jesteśmy życzliwi dla siebie.
  2. Dbamy o zdrowie.
  3. Przyszło do nas lato.