Miesięczne archiwum: czerwiec 2014

Piknik w ogrodzie przedszkolnym

W słoneczne niedzielne popołudnie 22 czerwca w ogrodzie przedszkolnym na pikniku bawiły się przedszkolaki wraz z rodzicami. Zabawę rozpoczęliśmy częścią artystyczną prezentowana przez dzieci. Była to inscenizacja o tematyce rodzinnej, piosenki i wiersze okolicznościowe w wykonaniu dzieci młodszych.

Wycieczka do Krakowa

18 czerwca przedszkolaki wraz z rodzicami odwiedziły Kraków. Podróż autokarem umilali nam rodzice czytając legendy związane z Krakowem. Po przywitaniu się z panią przewodnik rozpoczęliśmy zwiedzanie Wzgórza Wawelu, wawelskiego dziedzińca, a później poszliśmy na spotkanie z najsłynniejszym smokiem Krakowa. Droga do niego nie była łatwa – schodziliśmy i schodziliśmy, skalna jaskinia jest bowiem przestronna i pełna tajemniczych zakamarków, jak na smoczą siedzibę przystało.

„Kubusiowi Przyjaciele Natury”, „Pięć Porcji owoców i warzyw” w naszym przedszkolu.

W obecnym roku szkolnym nasze przedszkole wzięło udział w programie „Kubusiowi Przyjaciele Natury”. Celem programu było kształtowanie wrażliwości dzieci na piękno przyrody, o rozwijanie wśród nich postawy ochrony środowiska i poszanowania otaczającego nas świata roślin i zwierząt. Człowiek nie mógłby żyć bez fauny i flory, czystego powietrza, wody, dlatego szacunku do natury powinniśmy uczyć już od najmłodszych lat.

W gospodarstwie

Korzystając z pięknej pogody przedszkolaki udały się z wizytą do gospodarstwa p. Danusi. Celem wycieczki było poznanie piękna przyrody poprzez bezpośredni z nią kontakt oraz zapoznanie się ze zwierzętami hodowlanymi w gospodarstwie. Chociaż dzieci mieszkają na wsi, to z każdym rokiem mają mniejsze szanse na obcowanie ze zwierzętami hodowlanymi. Na miejscu właściciele gospodarstwa oprowadzali nas po całym jego terenie. Przedszkolaki z ogromnym zaciekawieniem obserwowały mieszkańców obory i stajni, bowiem miały okazję bezpośredniej obserwacji konia, krów, świnek, królików, kur i owieczek.

U Strażaków

W dniu 03. 06. 2014r. nasze przedszkolaki wspólnie z kolegami z Oddziałów Przedszkolnych przy Zespole Szkół w Szerzynach odwiedziły Remizą Strażacką, a tam zostały bardzo mile i serdecznie przywitane przez Prezesa OSP p. Stanisława Gotfryda, który przekazał dzieciom wiele cennych informacji na temat powstania i zmian zachodzących w działalności tutejszej straży na przestrzeni lat. Następnie p. Komendant Straży zaprezentował instrumenty muzyczne, należące do orkiestry działającej przy OSP i odnoszącej wiele sukcesów.

Dzień Bociana Białego

Pod koniec maja dzieci z naszego przedszkola, jako Przyjaciele Przyrody obchodziły Dzień Bociana Białego. W tym dniu dzieci przebrane za bociany obejrzały filmy animowane „Reksio i bocian: oraz Przygody Bolka i Lolka pt.: „Bocian”, układały historyjkę obrazkową pt.: „Rok z życia bociana”, poznały wiele ciekawostek o tych ptakach, o zagrożeniach i sposobach ochrony tego gatunku. Ponadto uczestniczyły w wielu zabawach przy muzyce, grach i konkursach oraz wykonały piękne prace plastyczne.

Dzieci starsze – czerwiec

TEMATY TYGODNIA: