W gospodarstwie

Korzystając z pięknej pogody przedszkolaki udały się z wizytą do gospodarstwa p. Danusi. Celem wycieczki było poznanie piękna przyrody poprzez bezpośredni z nią kontakt oraz zapoznanie się ze zwierzętami hodowlanymi w gospodarstwie. Chociaż dzieci mieszkają na wsi, to z każdym rokiem mają mniejsze szanse na obcowanie ze zwierzętami hodowlanymi. Na miejscu właściciele gospodarstwa oprowadzali nas po całym jego terenie. Przedszkolaki z ogromnym zaciekawieniem obserwowały mieszkańców obory i stajni, bowiem miały okazję bezpośredniej obserwacji konia, krów, świnek, królików, kur i owieczek.

Bardzo blisko podeszły do nas piękne lecz bardzo nieufne daniele. Z zachwytem słuchały opowieści pani gospodyni o ciekawostkach z życia zwierząt i przyrodzie, która zewsząd nas otacza. Oprócz zwierząt dzieci mogły obejrzeć też urządzenia rolnicze – te dawne i te współczesne, w tej kwestii najbardziej zainteresowanymi okazali się chłopcy. Dzieci bawiły się również na placu zabaw zorganizowanym na wiejskim podwórku, korzystając m.in. z trampoliny i huśtawki. Następną atrakcją były pieczone kiełbaski oraz słodkie domowe wypieki. Łakocie smakowały wyśmienicie.

Zmęczeni – ale z głowami pełnymi wrażeń wróciliśmy do przedszkola.

Start » W gospodarstwie

%%abum=86%%