Miesięczne archiwum: lipiec 2014

Zakończenie roku przedszkolnego

Dobiega końca kolejny rok przedszkolny- wakacje tuż, tuż.. , wiec czas pożegnania. „Podajemy ręce do zabawy w kole, przy naszej piosence żegnamy przedszkole”, zaśpiewały dzieci, które od września wstąpią w szkolne progi. Młodsi koledzy recytowali wiersze i śpiewały wakacyjne piosenki, życząc kolegom samych sukcesów w szkole.

W Muzeum Lalek w Pilźnie

Tuż przed zakończeniem roku przedszkolnego na dzieci czekała jeszcze jedna atrakcja- wycieczka do Muzeum Lalek do Pilzna. Podczas zwiedzania Pani przewodnik najpierw oprowadzała nas po różnych pracowniach i warsztatach: szewskim, krawieckim, fryzjerskim, zwracając szczególna uwagę na tradycje rzemieślnicze, które ilustrowane są poprzez wystrój starych manufakturowych warsztatów, stare narzędzia i stare metody wykonywania określonych przedmiotów. Następnie zwiedzaliśmy różne wystawy.

MOJA MIEJSCOWOŚĆ, MÓJ REGION SĄ NAM NAJBLIŻSZE

W bieżącym roku szkolnym przedszkole przyłączyło się do programu edukacji regionalnej w Małopolsce- „Nieprzemijające wartości”. Zadania i treści wynikające z założeń programu są kontynuacją pracy dydaktyczno- wychowawczej w naszej placówce, bowiem od kilku lat realizujemy z dziećmi zagadnienia dotyczące edukacji regionalnej.