Miesięczne archiwum: listopad 2020

Andrzejki

Dzień Świętego Andrzeja- „Andrzejki”- to okazja do wspaniałej zabawy, która niesie ze sobą radości, emocji i niezapomnianych wrażeń. W miniony czwartek (26 listopada) w naszym przedszkolu odbyła się zabawa Andrzejkowa, podczas której towarzyszyła nam czarownica.

Dzień Pluszowego Misia

To już kolejny raz 25 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu  „Dzień Pluszowego Misia”. Wszystkie przedszkolaki ubrały się w kolory misiów, a na głowach miały opaski, stąd sala zamieniła się w sympatyczną „misiową krainę”.

Dzień Praw Dziecka

Wszyscy mamy swoje prawa, zarówno dorośli jak i dzieci, dlatego 20 listopada  to szczególna data, która powinna zwracać naszą uwagę na dzieci i ich prawa,  to wydarzenie, które jednoczy wszystkie dzieci na świecie. W tym dniu, w wielu krajach, dzieci oraz dorośli podejmują wspólne inicjatywy, których celem jest okazanie wsparcia i solidarności z dziećmi, których prawa nie są respektowane.

Święto Niepodległości

Wychowanie patriotyczne spełnia ważną i pożyteczną rolę w rozwoju dziecka. Nie powinno jej zabraknąć w wychowaniu przedszkolnym w myśl powiedzenia „ czym skorupka za młodu nasiąknie …”, zatem naszą powinnością jest ukazywanie dzieciom to, co w ich regionie, kraju jest piękne, ciekawe, godne zaprezentowania.

W „Smerfowej Krainie”

Obchodząc Dzień Postaci z bajek” zaprosiłyśmy nasze dzieci do „Smerfowej Krainy”, w której przedszkolaki zamieniły się w Smerfy