Miesięczne archiwum: czerwiec 2022

W Fabryce Czekolady

Fabryka Czekolady w Korczynie, do której udaliśmy się 27 czerwca, jest jedyną na Podkarpaciu oraz w Polsce pijalnią czekolady. Dzieci podczas wycieczki zwiedziliśmy wnętrze budynku, które jest urządzone w stylu starej fabryki.

Zakończenie roku przedszkolnego

Przyszło do nas lato a z nim wakacyjny czas.

Spotkanie z policjantem

Już zbliża się okres wakacji, czas letniego wypoczynku, dlatego do naszego przedszkola zaprosiliśmy Panią Angelikę Wojtanowską- Jarek dzielnicową.

Wizyta w Szkole Podstawowej

Najstarsze przedszkolaki zwiedziły miejsce, w którym już niedługo rozpoczną swoją szkolną przygodę.

„Skąd się biorą produkty ekologiczne”

„Skąd się biorą produkty ekologiczne” to ogólnopolski program edukacyjny dla przedszkoli opracowany przez Główny Inspektorat Sanitarny wspólnie z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Celem programu jest zwiększanie świadomości i wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego oraz budowanie właściwych nawyków żywieniowych od najmłodszych lat.
Okres przedszkolny jest niezmiernie ważnym etapem kształtowania się postaw determinujących aktualne i przyszłe zachowania dotyczące zdrowia. Dlatego też istotne jest edukowanie dzieci w zakresie prawidłowego żywienia już od najmłodszych lat. Utrwalone wówczas przyzwyczajenia zdrowotne i nawyki decydują o późniejszym stylu życia. Dodatkowo z badań wynika także, że żywność ekologiczna może mieć związek ze zdrowszym stylem życia.

Piknik Rodzinny

„Rodzina to skarb największy na świecie”, takie i inne piękne słowa wypowiedziały i wyśpiewały dzieci na Pikniku Rodzinnym, który w tym roku odbył się popołudnie we wtorek 7 czerwca na „Orliku” przy Szkole Podstawowej, a był uczczeniem Dnia Mamy, Dnia Dziecka i nadchodzącego Dnia Taty.

Świętujemy Dzień Dziecka

Dzień Dziecka to jeden z najradośniejszych dni, na który czekają młodsze i starsze przedszkolaki. W naszym przedszkolu był to dzień wyjątkowy, pełen życzeń, uśmiechów, radości i niespodzianek.

„Światowym Dniem Pszczoły”

„Światowym Dniem Pszczoły”, dzięki staraniom Słowackiego Związku Pszczelarzy przy poparciu innych organizacji pszczelarskich świata został ustanowiony 20 maja, dlatego temat ich roli w życiu człowieka poruszyliśmy na zajęciach z naszymi przedszkolakami.