Sukcesy przedszkolaków

Wiek przedszkolny to okres, w którym ujawniają się różne uzdolnienia, co inspiruje nauczycieli do poszukiwania ciekawych i skutecznych sposobów wspierania wrodzonych potencjałów i możliwości dzieci. Jednym ze sposobów, dzięki któremu to osiągamy, są zajęcia plastyczne, podczas których dzieci rozwijają swoje zdolności i zainteresowania poznając różne techniki plastyczne i wykorzystując, czasami niecodzienne materiały – w celu osiągnięcia oczekiwanego efektu. Bierzemy udział w wielu konkursach plastycznych różnego szczebla. Prace wykonywane przez dzieci pod opieką wychowawczyń są niezwykle barwne i pomysłowe, często wywołują zachwyt komisji konkursowych i zostają nagradzane. Miło nam poinformować, iż w bieżącym roku szkolnym w ogólnopolskim konkursie plastycznym „O zdrowie dbamy – jak się odżywiamy” (organizator: Przedszkole Publiczne nr 44 w Gdańsku) –Jakub Bara zajął II miejsce, również w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Kto tu rządzi? Praca sołtysa i rady sołeckiej w naszej wsi” (organizator- Zespół Szkół im. Kazimierza Jagiellończyka w Bańskiej Niżnej) –Milena Kozioł zajęła II miejsce. – Natomiast w Regionalnym Konkursie na Pisankę Ludowa i Plastykę Obrzędową – (organizator: Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu) – Zosia Mitoraj zajęła II miejsce. Również talenty wokalne zostały dostrzeżone przez jurorów. W Gminnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek – organizowanym przez GCKiCz. w Szerzynach Julia Różycka uzyskała I miejsce, a w Gminnym Konkursie „Młode talenty” – Milena Kozioł zajęła II miejsce, a Julia Różycka III miejsce.

Wszelkie działania ekologiczne przedszkolaków zostały uwieńczone sukcesem. W wojewódzkim konkursie w ramach III edycji projektu ekologicznego „Czysta Małopolska” (organizator: Kuratorium Oświaty w Krakowie) –nasze przedszkole zajęło II miejsce, a w Wojewódzkim Projekcie Ekologicznym „Ekoprzedszkole 2016” (organizator: Kuratorium Oświaty w Krakowie, GOK w Borzęcinie)- uzyskaliśmy wyróżnienie. W wykonanie prac, czy występ na scenie dzieci zawsze bardzo się angażują i wkładają swoje serce, dlatego każda nagroda i wyróżnienie są wielkim osiągnięciem naszych podopiecznych, z którego bardzo się cieszymy i szczerze im gratulujemy!

Start » Sukcesy przedszkolaków » Sukcesy przedszkolaków