Bezpieczny przedszkolak

Priorytetowym zadaniem naszego przedszkola, wynikającym z założeń planu rocznego placówki w bieżącym roku jest kształtowanie u dzieci właściwych postaw troski o bezpieczeństwo własne i innych, rozwijanie umiejętności radzenia sobie w sytuacjach nowych, trudnych, w sytuacjach zagrożenia różnego pochodzenia.

W związku  tym, dnia 6 XI  w przedszkolu dobyły się warsztaty dla dzieci pod hasłem „Bezpieczny przedszkolak”, które przeprowadził p. Michał Mitoraj z Młodzieżową Drużyną Pożarniczą działającą przy OSP w Szerzynach. Warsztaty miały na celu zapoznanie dzieci ze sposobami zachowania się w przypadku drobnych skaleczeń, stłuczeń, czy poparzeń. Młodzież zademonstrowała sposób udzielania pierwszej pomocy w sytuacji zasłabnięcia. Zajęcia prowadzone były bardzo ciekawie, w sposób komunikatywny i zrozumiały dla małych odbiorców. Dzieci były zainteresowane, z dużym zaangażowaniem i uwagą słuchały przekazywanych treści oraz skrupulatnie odtwarzały demonstrowane czynności.

Mamy nadzieję, iż po tych zajęciach przedszkolaki będą umiały wybrać właściwy numer telefonu, wiedząc, że stamtąd  nadejdzie oczekiwana pomoc oraz powiadomić dorosłych o grożącym niebezpieczeństwie.