Andrzejkowy wieczór wróżb i czarów

Andrzejki, to wieczór wróżb doprawianych w wigilię św. Andrzeja. Według dawnych wierzeń ta noc miała magiczną moc, uchylając wrota do nieznanej przyszłości. Tradycja wróżenia w wigilię św. Andrzeja jest głęboko zakorzeniona w naszej ludowej tradycji.
Okazją, by dowiedzieć się co czeka nas w przyszłości było spotkanie andrzejkowe zorganizowane dla przedszkolaków i ich rodzin w miniony czwartek (29. X. 2012r.).
Prawdziwa zabawa andrzejkowa musi być pełna wróżb i niespodzianek: lanie wosku przez klucz, wyścig butów, czarodziejskie talerze z ukrytymi zawodami, wrzucanie grosika do studni. Nie zabrakło przekłuwania serduszek z imionami oraz wróżenia za pomocą wirującej butelki. Nad całością czuwał sztab „czarownic” z miotłami.
Dzięki tym tradycyjnym elementom andrzejek, dzieci z rodzicami mogły pobawić się w poznawanie swojej przyszłości, co dostarczyło obecnym wielu przeżyć i emocji. Spotkanie było również okazją do rozbudzenia chęci poznawania polskiej tradycji ludowej, służyło również wzmocnieniu więzi emocjonalnej całej społeczności przedszkolnej poprzez integrującą, pełną magicznego klimatu zabawę.

Zdjęcia jak zawsze dostępne w galerii.