Teatr „Grymasy księżniczki Kasi”

Dnia 06. 03. 2014 r. gościliśmy  w naszym przedszkolu teatr „Maska” z Krakowa, który zaprezentował przedszkolakom bajkę pt.: „Grymasy księżniczki Kasi”. Teatrzyk odbył się przy współpracy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Szerzynach. W tym dniu zaprosiliśmy także dzieci z oddziałów przedszkolnych z Zespołu Szkół w Szerzynach.

Głównymi bohaterowie bajki ta księżniczka Kasia, mieszkająca ze swoim ojcem – królem na zamku. Kasia jest rozkapryszoną, rozkrzyczaną, dokuczliwą oraz nie znającą dobrych manier księżniczką. Dopiero książę Julian dokonuje zmian w zachowaniu Kasi i zdobywa jej serce. Kasia przekonuje się, że aby mieć przyjaciół trzeba dobrze postępować- przestrzegać zasad dobrego wychowania. Bajka miała charakter edukacyjny. Aktorzy w sposób zrozumiały dla małego widza przekazali kilka bardzo ważnych zasad: jak ważną rolę dla zdrowia odgrywa właściwe odżywianie, a jakie skutki przynosi spożywanie niewłaściwych potraw; jakie znaczenia ma używanie magicznych słów- proszę, dziękuję i przepraszam; jak bezpiecznie należy przechodzić przez jezdnię. Dodatkowym atutem spektaklu była piękna scenografia. Dzieci z zainteresowaniem i w skupieniu śledziły przebieg losów księżniczki Kasi, a na zakończenie rozległy się gromkie brawa.

Start » Teatr „Grymasy księżniczki Kasi” » Teatr „Grymasy księżniczki Kasi”