Fotki

bbbl bbbr

Warsztaty ekologiczne

Przedszkolaki gościły u siebie artystów Teatru Lalek ART CINEMA z Nowego Sącza. Goście przeprowadzili z dziećmi warsztaty ekologiczne pod hasłem „Ziemia Nasza Zielona Planeta”.

Przekazali im szerszą wiedzę na temat: „Jak troszczyć się o naszą planetę”. Na początku dzieci odpowiadały na zadawane im pytania typu: Co to są śmieci?; Co robimy ze śmieciami i odpadami?; itp. Bardzo miłą niespodzianką był fakt, iż pytania nie sprawiały dzieciom żadnego kłopotu. Następnie przypominaliśmy sobie, w jaki sposób segregować śmieci, dbać o naszą planetę, aby było kolorowo i wesoło, poznaliśmy sposoby pozbywania się m.in. baterii, żarówek, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz niewykorzystanych lekarstw. Ponadto przedszkolaki dowiedziały się jak można ponownie wykorzystywać niektóre odpady. Celem warsztatów było zaszczepienie w dzieciach zachowań proekologicznych w myśl zasady, że edukować trzeba u źródła, a jest duża szansą, że najmłodsi przekażą informacje swoim rodzicom.

Start » Warsztaty ekologiczne » Warsztaty ekologiczne
PA200043.jpg
PA200044.jpg
PA200045.jpg
PA200047.jpg
PA200049.jpg
PA200050.jpg
PA200051.jpg

Możliwość komentowania jest wyłączona.