Warsztaty szkoleniowe

W przedszkolu odbyły się warsztaty szkoleniowe dla całego personelu z zakresu znajomości zasad właściwego zachowania się w sytuacjach zagrażających zdrowiu i bezpieczeństwu dzieci. Głównym tematem spotkania było poznanie sposobów udzielania pierwszej pomocy w przypadku: stłuczeń, złamań, krwotoków, omdleń, czy utraty przytomności występujących zarówno u dorosłych, jak i dzieci.

Spotkanie prowadzili strażacy OSP w Szerzynach- p. Michał Mitoraj i p. Jakub Sokulski (student Ratownictwa Medycznego), a przebiegało ono w  kilku etapach. Najpierw część teoretyczna z wykorzystaniem sprzętu audiowizualnego, po czym część praktyczna, podczas której strażacy zademonstrowali prawidłowy tok postępowania podczas resuscytacji. Następnie kolejno wszyscy uczestnicy instruowani przez prowadzących wykonywali poszczególne czynności udzielania pierwszej pomocy oraz przywracania akcji krążeniowo- oddechowej i ułożenia w „pozycji bezpiecznej”. Do ćwiczeń wykorzystano fantomy różnej wielkości.

Zajęcia zwiększyły kompetencje personelu, a tym samym bezpieczeństwo dzieci przebywających w przedszkolu,