Zajęcia otwarte w grupie dzieci młodszych

Dnia 28.02.2013r w grupie dzieci młodszych odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Tematem zajęcia było poznanie zwierząt żyjących na wiejskim podwórku oraz przybliżenie ciekawostek związanych z ich życiem. Przedszkolaki z zainteresowaniem i uwagą słuchały wierszy o zwierzętach prezentowanych na kolorowych obrazkach, słuchały głosów wydawanych przez ,,czworonożnych przyjaciół” z podwórka z płyty CD oraz naśladowały ich mowę usprawniając w ten sposób narządy artykulacyjne. Mali odbiorcy wykazali się aktywnością , znajomością nazw niektórych zwierząt oraz wzbogacili posiadaną wiedzę na ich temat. Nie zabrakło dziecięcej pomysłowości i kreatywności podczas tworzenia obrazka z pociętych elementów, samodzielnego działania , radości ze wspólnej zabawy.

Organizowanie takich spotkań jest jedną z form współpracy z rodzicami , która pozytywnie wpływa na wzajemne relacje obydwóch środowisk wychowawczych.

Start » Zajęcia otwarte w grupie dzieci młodszych » Zajęcia otwarte - grupa młodsza