Teatr Maska

W dniu 07. III.2013r. zawitał do naszego przedszkola Teatr Maska, który przedstawiał widowisko„Alicja w leśnej krainie”

Aktorzy przenieśli naszą małą publiczność w baśniowy świat, pokazując, jakich zachowań należy unikać, a jaką drogę wybierać, by oszczędzić innym i sobie przykrości. Bajka w wesoły i przystępny sposób pomogła dzieciom spojrzeć na swojej zachowanie z dystansu i zrozumieć, że jest ono często krzywdzące dla innych.

W pierwszej scenie przedstawiony był bardzo nieszczęśliwy Kangurek, z którym nikt nie chciał się bawić. Niebawem na polankę  przybył Tygrysek Bodzio. Kangurek bardzo się ucieszył z tego spotkania i od razu zaproponował wspólną zabawę. Niestety, Bodzio miał inne plany. Musiał odwiedzić  swoich znajomych.  Wkrótce  na polance pojawili się:  Alicja, której ktoś zabrał misia, Pszczoła, której ktoś zjadł miodek oraz Wiewiórka, która szukała swoich orzechów. Tygrysek zastanawiał się, co może zrobić dla swoich przyjaciół. Jego rozważania przerywała niespodziewana wizyta Kangurka, który w  jednej rączce trzymał misia, a drugą gładził się po brzuszku. Kangur przyznał, że to całe zamieszanie to jego sprawka, gdyż chciał, aby ktoś w końcu zwrócił na niego uwagę. Tygrysek tłumaczył Kangurkowi, że zachował się bardzo nieładnie. Kangurek już wiedział, że musi przeprosić swoich przyjaciół i naprawić wyrządzone szkody, pożegnał się z dziećmi, obiecując im, że od tej chwili będzie już zawsze dobry i grzeczny.

Walory edukacyjne tej bajki podkreśliła znakomita gra prawdziwych aktorów. Dzieci bardzo ją  przeżywały, wykorzystując sytuacje bajkowe w dalszej zabawie i twórczości plastycznej.

Zdjęcia z tego spotkania dostępne w galerii.