Miesięczne archiwum: listopad 2013

Policjanci w przedszkolu

Policjanci z Komendy Policji w Tuchowie  spotkali się z  dziećmi  w naszym przedszkolu.

Funkcjonariusze podczas spotkania rozmawiali z przedszkolakami o bezpieczeństwie, a przede wszystkim o tym jak bezpiecznie poruszać się po drodze , na której występują w rolach pieszego, pasażera czy rowerzysty, jak bezpiecznie podróżować samochodem, bawić w domu i w przedszkolu oraz jak reagować w sytuacji innych zagrożeń, np.: gdy zaczepia dziecko osoba dorosła, kiedy zauważy się pożar, itp. Więcej

Wesoły Odkrywca

Odkrywanie świata poprzez zabawy badawcze pozytywnie wpływa na wielokierunkowy rozwój dziecka. „Zostań badaczem- eksperymentuj z barwami”- pod takim hasłem w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty dla dzieci z cyklu „Wesoły odkrywca”. Podczas tych zajęć dzieci pod czujnym okiem Pani prowadzącej samodzielnie wykonywały szereg prostych doświadczeń i eksperymentów z zakresu chemii i biologii.

Pamiętamy o Zmarłych

Jednym z zadań przedszkola jest rozwijanie u dzieci uczuć patriotycznych, przywiązania do ziemi rodzinnej, obyczajów i kultury w szacunku do tych, którzy ją tworzyli. Listopad, to czas zadumy i modlitwy za tych, którzy odeszli, nie tylko tych najbliższych ale i tych, którzy oddali swoje życie za Ojczyznę. Kształtując i budując u dzieci postawę „małego patrioty”, postawę szacunku dla poległych w czasie walk o wolność dzieci odwiedziły Cmentarz Wojskowy oraz Pomnik Ofiar II wojny światowej, gdzie zapaliły znicze, jako symbol pamięci i hołdu poległym. Dzieci były skupione i wyciszone, rozumiały powagę miejsca i chwili.

Listopad – dzieci starsze

TEMAT TYGODNIA: