Miesięczne archiwum: październik 2012

Przedszkolaki na wycieczce w Jodłówce Tuchowskiej

Dzięki uprzejmości Pana Dyrektora Szkoły Podstawowej w Szerzynach, który udostępnił nam szkolny autobus, 19 października wybraliśmy się na wycieczkę do Jodłówki Tuchowskiej. Jest to jedna z najurokliwszych wsi w regionie tarnowskim. Na wzgórzu, u stóp którego położona jest wspomniana miejscowość zbudowana została wieża widokowa – czteropiętrowa wieża o solidnej konstrukcji. Miejsce jest wyjątkowe. Stąd dzieci mogły podziwiać rozpościerające się piękne panoramy, szczególne o tej porze roku ze względu na swoją kolorystykę. Z północnej strony wieża graniczy z bukowo – jodłowym lasem, gdzie też udaliśmy się krótki spacer. W okolicach wiele pomników przyrody, architektury oraz szlaków pieszych i rowerowych. Wspaniałe miejsce, by wypocząć z rodziną lub znajomymi. Gorąco polecamy.

Zdjęcia jak zawsze w galerii.

Październik w grupie 5- i 6-latków

Tematy tygodnia:

1. Co nam daje Pani Jesień?
  2. Poznaje z tatą zasady ruchu drogowego.
  3. Porządek w kąciku zabaw.
  4.  Skarby jesieni.

W dalszej części wiersz miesiąca i piosenka miesiąca dla naszych Starszaków

Październik – grupa młodsza

TEMATY TYGODNIA:

1. Jesień w ogrodzie.
  2. Grzyby.
  3. Jesień w parku.
  4. Jesień w lesie

W dalszej części wiersz miesiąca i piosenka miesiąca dla naszych Maluchów