Miesięczne archiwum: listopad 2012

Teatrzyk w przedszkolu

W dniu 19.XI. 2012r. gościliśmy w naszym przedszkolu teatrzyk kukiełkowy

z Nowego Sącza, który zaprezentował bajkę pt.: „Kocmołuszek”. Bohaterami bajki byli mieszkańcy zamku w Brudolandii, żyjący od dłuższego czasu w brudzie, bałaganie, w wyniku czego zapadali na różne choroby. Dzieci miały możliwość obejrzenia jakie skutki wywołuje brud, brak mycia zębów, unikanie spożywania owoców i warzyw (w postaci kukiełek: Anemii, Próchnicy czy Mikrobów),  jak również poznały sposoby walki z nimi.

Bezpieczny przedszkolak

Priorytetowym zadaniem naszego przedszkola, wynikającym z założeń planu rocznego placówki w bieżącym roku jest kształtowanie u dzieci właściwych postaw troski o bezpieczeństwo własne i innych, rozwijanie umiejętności radzenia sobie w sytuacjach nowych, trudnych, w sytuacjach zagrożenia różnego pochodzenia.

Listopad – grupa młodsza

Tematy tygodnia:

1. Zwierzęta szykują się do zimy.
  2. Wieje i pada.
  3. W czasie deszczu dzieci się nudzą.

Rozwój sprawności manualnej dzieci 5- i 6-cioletnich

Wraz z rozpoczęciem nauki w szkole szczególnego znaczenia nabierają umiejętności manualne. Odpowiedni poziom sprawności manualnej w znacznym stopniu warunkuje powodzenie dziecka  w szkole. Sprawności motoryczne są rodzajem bardzo precyzyjnej koordynacji, w której zasadniczą rolę odgrywają mięśnie krótkie. Sprawność dobrze wyuczona przekształca się w nawyk. Po osiągnięciu kontroli nad tzw. motoryką dużą, dziecko jest gotowe do uczenia się sprawności. Każdą sprawność motoryczną trzeba opanowywać osobno, ponieważ różni się ona pod pewnymi względami od pozostałych sprawności, np. trzymanie łyżeczki przy samodzielnym jedzeniu różni się od trzymania kredki przy malowaniu.

Listopad – grupa 5- i 6-latków

Tematy tygodnia :