Miesięczne archiwum: luty 2019

Rekrutacja na rok szkolny 2019/2020

Publiczne Przedszkole w Szerzynach ogłasza zapisy dzieci w wielu do 3 do 6 lat na rok szkolny 2019/ 2020.
Karty zapisu należy pobrać i złożyć w dniach 01.03.-29.03 2019 w kancelarii Publicznego Przedszkola w Szerzynach.

Spotkanie z leśnikiem

Nasze przedszkole odwiedził niecodzienny gość- pan leśniczy. Pan Jakub opowiedział nam o swojej pracy, o lesie i mieszkających w nim zwierzętach. Podkreślił, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje zwierząt w nim mieszkających. Dzieci miały okazję poznać zwyczaje wybranych zwierząt (sarny, dzika, lisa) zamieszkujących lasy naszej okolicy.   Więcej

Walentynki z Babcią i Dziadkiem

Babcie i Dziadkowie zajmują szczególne miejsce w serduszku małego dziecka i są bardzo ważnymi osobami w jego życiu. Dlatego w tym roku Dzień Babci i Dziadka obchodziliśmy w szczególnym dniu- w „Walentynki” . W przygotowanych programach artystycznych wnuczęta wyraziły swoją miłość i wdzięczność do najukochańszych osób. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Niejednej Babci i Dziadkowi zakręciła się łza w oku. Więcej

„Cała Polska czyta dzieciom”

Wiek przedszkolny to najodpowiedniejszy czas, w którym powinniśmy rozwijać zainteresowania czytelnicze najmłodszych. Nasze zabiegi, aby zachęcić dzieci do kontaktu z książką będą miały ogromne znaczenie w ich dalszej nauce szkolnej i uczestnictwie w kulturze. Częste czytanie bajek wpływa znacząco na rozwój wyobraźni i aktywności intelektualnej dzieci, wzbogaca ich wiedzę o świecie jednocześnie kształtując wrażliwość moralną. Codzienne czytanie bajek przez nauczycieli wspierają zapraszani goście.

Wychowanie do wartości

Niezależnie od epoki w jakiej żyjemy, wszystkim rodzicom i wychowawcom zależy na tym, aby dzieci wyrosły na mądre, dobre i szczęśliwe osoby.
We współczesnym świecie, gdzie praca zawodowa, ogrom obowiązków i tempo życia rodziców wpływa na to, iż mają oni coraz mniej czasu dla dzieci, a tym samym i mniej czasu na okazywanie miłości, ważne jest odpowiedzialne i mądre wychowanie. Nie sposób mówić o procesie wychowania bez udziału wartości. Są one bardzo ważnym elementem budującym sytuację wychowawczą oraz dokonujący się na jej podłożu proces wychowania.

Bal karnawałowy

Karnawał to okres wspaniałych balów, które są atrakcyjną i bardzo lubianą formą rozrywki. Dla dzieci „Bal karnawałowy” to dzień niezwykły, wyczekiwany od wielu dni, poprzedzony ozdabianiem sali m.in. kolorowymi balonami i przede wszystkim przygotowaniem bajkowego stroju karnawałowego. Więcej

Adoracja Bożej Dzieciny w żłóbku

Przedszkolaki, jak co roku zgromadziły się w Kościele przy szopce betlejemskiej, aby pokłonić się Małemu Dziecięciu. Wpatrując się w postaci towarzyszące Świętej Rodzinie brały czynny udział w adoracji Pana Jezusa w żłóbku. W ten sposób dzieci chciały oddać cześć oraz wyrazić miłość i wdzięczność Małemu Jezusowi. Na zakończenie spotkania przy żłóbku proboszcz parafii wręczył wszystkim dzieciom pamiątkowe obrazki z Bożą Dzieciną.

Występ Sary

W Kościele p.w. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Swoszowej, 27 stycznia odbył się koncert finałowy XI Gminnego Konkursu Kolęd i Pastorałek. Nasze Przedszkole reprezentowała Sara, która zajęła III miejsce, śpiewając kolędę „Dzisiaj w Betlejem”. Składamy wielkie gratulacje dla małej wokalistki i życzenia dalszych sukcesów.